Autorské riešenie
[stiahni]

Táto úloha bola zaujímavá (a aj ťažká) tým, že ste mohli používať len príkazy na kreslenie kruhov a kružníc. Gule snehuliaka, jeho hlava, oči alebo ruky by nebol až taký problém. Ale ako nakresliť mrkvu, ktorú má namiesto nosa? A ako palicu, ktorú drží v ruke? Dá sa to.

Ak nakreslíme niekoľko kruhov (bodka), ktorých priemer sa bude stále zmenšovať tesne za sebou, môžeme vytvoriť mrku. Ak nakreslíme niekoľko kruhov (alebo bodiek) s rovnakým priemerom za sebou, vieme vytvoriť palicu. Je len potrebné nastaviť smer pohybu korytnačky a pozíciu, odkiaľ má začať. 

Kreslenie mrkvy môže vyzerať aj takto:

viem mrkva
  nechhp 20
  kym [hp>3]
      [bodka
       nechhp hp-2
       do 5
      ]
  vz 50
  nechhp 1
koniec

Gombíky snehuliaka (keďže ich je 16) môžeme kresliť pomocou cyklu opakuj. Pri kreslení ostatných častí si musíme poriadne rozmyslieť, kde ich nakresliť, aby snehuliak bol pekne symetrický a všetky časti boli na mieste, kde majú byť. Dôležité je aj poradie, v akom budeme jednotlivé časti snehuliaka kresliť.

Vaše zaujímavé riešenia

 

Najčastejšie chyby

Pri kreslení snehuliaka ste často zabudli na to, že môžete použiť len kruhy a kružnice. Niektorí z vás zabudli nakresliť všetky časti snehuliaka.